Śląskie Targi Książki

Informacje


Śląskie Targi Książki


Śląskie Targi Książki to ogólnopolskie wydarzenie kulturalne skierowane do miłośników książki i literatury – czytelników, ale także wszystkich grup zawodowych, które książkę tworzą i promują – autorów, tłumaczy, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy, wreszcie krytyków literackich, dziennikarzy i blogerów.

Targi organizują spółki: Targi Książki (partner merytoryczny) i Murator EXPO (organizator wykonawczy). Miastem Współgospodarzem Targów są Katowice.

Ponad 180 wystawców, blisko 150 autorów, książkowe premiery i bestsellery, spotkania literackie, warsztaty, dyskusje, wymiana książek i atrakcje dla dzieci – łącznie 220 wydarzeń w ciągu trzech dni oraz 28-tysięczna publiczność – tak można w skrócie podsumować 4. Śląskie Targi Książki, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym jesienią 2018 roku.

Targi Książki w Katowicach, zainagurowane w 2015 r., oferują miłośnikom literatury doskonałą okazję do spotkań z wybitnymi twórcami – pisarzami i poetami, ilustratorami i tłumaczami, także znanymi i lubianymi osobistościami świata kultury i sztuki, są impulsem rozwijającym pasję czytania i okazją do zakupu książek w dobrych cenach.

Istotnym atutem Śląskich Targów Książki jest bez wątpienia ich lokalizacja – Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, zaliczane do najwyższej klasy obiektów tego typu w Europie. MCK jest nowoczesne, a przy tym przyjazne i funkcjonalne, od strony technicznej spełnia wszelkie wymogi niezbędne do organizacji targów na najwyższym, światowym poziomie, dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Śląskie Targi Książki stały się ważnym wydarzeniem na mapie kulturalnej Katowic, cały czas się rozwijają i z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To wyjątkowe miejsce promocji czytelnictwa, doceniane przez szeroką publiczność oraz branżę wydawniczą.

Kontakt

Murator EXPO Sp. z o.o.

Teresa Wieczorek
Koordynator ds. Sprzedaży
tel. +48 22 829 66 86
twieczorek@muratorexpo.pl

Dorota Sadowińska-Rzepka
Koordynator Projektu
tel. +48 22 829 66 65
dsadowinska@muratorexpo.pl

Małgorzata Kanownik
Koordynator ds. PR
tel.+48 22 829 66 72
+48 505 245 837
mkanownik@muratorexpo.pl